Kymi Cup 2014

Lopputulokset

Vuonna 2014 pidettiin Kymi Cup 5 osakilpailun voimin. Lopputuloksiin laskettiin neljä parasta osakilpailua jokaisen ajajan kohdalta.

Osakilpailut:

  1. Maastotempo

  2. Xc ajelut

  3. Xc kisat Kotka

  4. Kotka enska
  5. Sika Enduro

Yleinen:

  1. Mikko Korpinen 12pst

  2. Kalevi Mattila 11pst

  3. Timo Vesala 10pst

  4. Kalle Vitikainen 9pst

  5. Sami Sahala 7pst

  6. Anttoni Kumpunen 7pst

  7. Ville Toivonen 5pst

  8. Tomi Rämä 2pst

  9. Tommi Perttilä 2pst

  10. Jyri Takanen 1pst

  11. Antti Häkkänen 1pst

Juniorit:

  1. Emil Mattila 3pst

Nuoret:

  1. Aapo Tilli 1pst

Sikoenduro

Sikoendurossa ajettiin 3 pätkää kahteen kertaan. Tuloksissa huomioitiin nopein kahdesta yhteenlaskuun tuloksena.

Yleinen:

  1. Mikko Korpinen 6:01
  2. Anttoni Kumpunen 6:11

  3. Tomi Rämä 6:56

Kahden pätkän nopein oli:


  1. Donal Cahalane 6:01

Juniorit:

  1. 
Emil Mattila 8:18

Kotka Enduro

Kotkan endurokisassa ajettiin kolme kunnollista pätkää ja yksi nopea monttupolku rykäisy.

Yleinen:

  1. Mikko Korpinen 14:25:3

  2. Anttoni Kumpunen 15:45:8 +1:20:5
  3. Timo Vesala 15:49:5 +1:24:2
  4. Sami Sahala 16:13:1 +1:47:8
  5. Kalevi Mattila 17:20:3 +2:55:0
  6. Tomi Rämä 19:25:4 +5:00:1

Juniorit


  1. Emil Mattila 24:31:6

Pätkäajat:

EK1 (Kallioreitti)

  1. Mikko 3:21:2
  2. 
Anttoni 3:39:9
  3. 
Timo 3:46:2
  4. 
Sami 3:50:5
  5. 
Kalevi 4:06:0

  6. Tomi 4:23:5
  7. 
Emil 5:30:0
EK2: (Röllimetsä)
  1. 
Mikko 4:07:0
  2. 
Anttoni 4:18:5
  3. 
Timo 4:28:8
  4. 
Sami 4:32:6
  5. 
Kalevi 4:49:1
  6. 
Tomi 5:20:8
  7. 
Emil 6:21:5
EK3 (Ympyrälenkki)
  1. 
Mikko 5:58:3
  2. 
Timo 6:35:1
  3. 
Anttoni 6:45:5
  4. 
Sami 6:49:9
  5. 
Kalevi 7:22:2
  6. 
Tomi 8:31:4
  7. 
Emil 11:18:8
EK4 (Monttupolku)
  1. 
Kalle 0:57:0
  2. 
Mikko 0:58:8
  3. 
Timo 0:59:4
  4. 
Sami 1:00:1
  5. 
Anttoni 1:01:9
  6. 
Kalevi 1:03:0
  7. 
Tomi 1:09:7
  8. 
Emil 1:21:3

Kotka XC

Yleinen:

  1. Kalevi Mattila 30:56.77
  2. Kalle Vitikainen +18.50
  3. Timo Vesala +40.29

  4. Mikko Korpinen +2:41.29
  5. Sami Sahala +4:28.89
  6. Antti Häkkänen +6:16.50

Juniorit:

  1. Emil Mattila 43:46.66

Suurvuori XC

Neljä kierrosta 16,6km


  1. Timo Vesala

  2. Sami Sahala

Kolme kierrosta 12,4km


  1. Heikki Vuoksiala

Kaksi kierrosta 8,3km


  1. Aapo Tilli

Maastotempo

Yleinen:

  1. Ville Toivonen 11.10
  2. Kalle Vitikainen 11.19
  3. Kalevi Mattila 11.40
  4. Tommi Perttilä 11.58
  5. Jyri Takanen 11.59